Street Art

Street Art Murale - Street Art MuraleSfera sztuki, która powstała na ulicy. Nie każde tego typu wykonanie jest sztuką, a więc zdarza się, że sztukę miasta odbiera się jako wandalizm. Szczególnie, kiedy natrafia się na ścienne bazgroły grupy kibicowskiej. Jeżeli malunek w przestrzeni publicznej został namalowany przez profesjonalistę, wtedy przyjemne popatrzeć na coś oryginalnego. Najczęściej ze sztuką miasta kojarzy się Graffiti, które posiada sporo technik wykonania. Graffiti ma bogactwo wyrazistych kolorów, a tworzone są przy pomocy wałków, markerów lub sprayów. Podstawowe wykonanie odbywa się korzystając z szablonów lub manualnie.

Rodzaje Graffiti

Wśród używanych technik rozróżnić można Graffiti: 3D, narracyjne, erotyczne, abstrakcyjne, szablonowe, knit, light, fotorealistyczne, sportowe, literowe, polityczne, artystyczne i reklamowe. Wykorzystywanie specyficznego typu Graffiti wymaga wiedzy na temat sztuki współczesnej, aby wykonywać oryginalne prace. Profesjonalne Graffiti rozpoczyna się wraz z momentem w którym artysta może wykonać każdą pracę, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak również w przestrzeni publicznej – bez względu na format oraz zastosowaną technikę. Dla Graffiti często odszukać można odpowiednie miejsce, to głównie powierzchnia gładka, np. ściana w lokalu użytkowym albo ściana bloku. Podobnie jak w innych rodzajach sztuki plastycznej, malunek Graffiti można wykonać na zlecenie. Graffiti zaprojektowane w ramach usług w zastosowaniu fachowych narzędzi w sposób znaczący wyróżnia się względem amatorskich wytworów, które wyrządzają szkody w przestrzeni publicznej.

Malowanie dużych powierzchniach

Nowoczesne murale wyróżniają się najbardziej. Tylko wielki mural posiada tak wielki rozmiar. Wielkogabarytowy malunek, który da się zobaczyć z dalekiej odległości sprawia ogromne wrażenie. Realizacja muralu w technice 3D jest zadziwiająco efektywne. Zupełnie jakby coś się ruszało, wznosiło w powietrzu albo wyodrębniało.